Atrakcje w gospodarstwie agroturystycznym Holendry 21

Atrakcje w Gospodarstwie Agroturystycznym Holendry 21

Co możemy Państwu zaproponować

4,5 hektarowa, ogrodzona posesja z dwoma zarybionymi stawami o łącznej powierzchni 1 ha do rekreacyjnego wędkowania, kąpieli oraz pływania łódkami i rowerami wodnymi.

Bezpieczny plac zabaw dla małych dzieci, boisko do piłki siatkowej i nożnej, ścieżki spacerowe na terenie posesji.

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze boisko do siatkówki

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze boisko

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze plac zabaw

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze plac zabaw

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze plac zabaw

Możliwość parkowania samochodów na terenie posesji.

Duży krąg do ogniska z ławeczkami oraz altany: romantyczna – usytuowana na wyspie, biesiadne – z podłogą do tańca dla 70-ciu osób, oraz wypoczynkowe urządzone tuż przy plaży.

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze odpoczynek

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze miejsce na ognisko

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze boisko odpoczynek

Agroturystyka Holendry21 - duża altana do tańczenia na 70 osób

Możliwość korzystania z kilkunastu rowerów turystycznych do przejażdżek trasami rowerowymi, prowadzącymi do kilku pobliskich jezior za stanicami wodnymi i ośrodkami wypoczynkowymi. Okoliczne lasy obfitują w grzyby i jerzyny.

Na indywidualne życzenie gości organizujemy przejażdżki bryczką konną do Sanktuarium Maryjnego w pobliskim Suserzu lub Zespołu Zamkowo-Sakralnego w Oporowie.

Proponujemy wycieczki krajoznawcze do stolicy Mazowsza – Płocka, połączone ze zwiedzaniem zabytków, rejsem statkiem po Wiśle w sezonie letnim i ZOO, oraz do dworów i pałaców w Słubicach, Łękach Kościelnych, a dla melomanów do dworku w Sannikach i Żelazowej Woli.

W lipcu i w sierpniu corocznie odbywa się Plener Malarski pod przewodnictwem dra. Sylwestra Piędziejewskiego-ASP Warszawa na który zapraszani są artyści polscy i zagraniczni.

Ziemia płocka na którą pragniemy Państwa zaprosić, położona w centrum Polski, znacznym swym obszarem zajmuje zachodnią cześć Niziny Mazowieckiej. Zasięgiem obejmuje cześć Kotliny Warszawskiej, Pojezierze Gostynińskie, Wysoczyznę Płocką, ziemię sierpecką i cześć ziemi dobrzyńskiej. Ze względu na walory przyrodniczo-krajobrazowe część regionu objęta została strefą obszaru chronionego. Na atrakcyjność turystyczną regionu szczególny wpływ ma urok krajobrazu  zagospodarowanego turystycznie, zabytki kultury narodowej i ich historia,a także dogodne połączenia komunikacyjne. Nizinny i pozornie monotonny krajobraz urozmaicają doliny i rzeki Wisły i Skrwy. Działalność lodowca na tym terenie spowodowała utworzenie malowniczych wzniesień morenowych i jezior. W krajobraz ten wplecione jest wiele miast i wsi, niekiedy malowniczo położonych na skarpie wiślanej (Płock, Wyszogród, Czerwińsk) czy w zakolach rzek – w przypadku Sierpca. Na pojezierzu Gostynińskim oraz wzdłuż Skrwy Prawej zostały utworzone parki krajobrazowe: Gostynińsko-Włocławski i Brudzieński. Dla turystów pieszych wyznaczono ponad 400 km szlaków prowadzących poprzez najciekawsze tereny pod względem geograficznym, przyrodniczym i historycznym. Łączą one ze sobą parki krajobrazowe, teren pojezierza Gostynińskiego, prowadzą przez rezerwaty przyrody i parki podworskie. Niewątpliwie atrakcyjnym regionem jest Pojezierze Gostynińskie, z największym kompleksem leśnym okalajacym skupisko jezior: Zdworskie (353 ha), Lucieńskie (203 ha), Białe (150 ha), Górskie (46 ha), Łąckie Duże (61 ha).

Są to jednocześnie tereny bogate w gospodarstwa agroturystyczne, do jednego z których pragniemy Państwa zaprosić, oraz stanice wodne i ośrodki wypoczynkowe. Dla miłośników podglądania przyrody przygotowano ścieżki dydaktyczne: Nadleśnictwo Łąck (5 km) – rezerwat przyrody „Łąck”, Nadleśnictwo „Gostynin” (2,5 km) – południowo-zachodni brzeg jeziora Lucieńskiego i Nadleśnictwa „Płock” w Sikorze na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Każdego krajoznawcę i miłośnika sztuki zainteresują liczne obiekty zabytkowe. Wspaniałym świadectwem dziejów kultury narodowej jest dawna stolica Mazowsza – Płock. Wśród wielu zabytków na uwagę zasługuje średniowieczny zamek książąt mazowieckich, Muzeum Mazowieckie z najbogatszymi w kraju zbiorami sztuki secesyjnej oraz XII-wieczna katedra kryjąca władców Polski – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Typowym przykładem architektury klasycystycznej są XIX-wieczne dwory i pałace w Słubicach, Łękach Kościelnych. W Płockiem istnieje szereg ośrodków sztuki ludowej. Znane na cały kraj są rzeźby twórców z Zawidza, a także pisanki i skrzynie sannickie. Piękno budownictwa ludowego na Mazowszu pokazane jest na terenie skansenu w Sierpcu. Na uwagę zasługuje również wiejska galeria pejzażysty Alojzego Balcerzaka w Koszelówce nad jeziorem Zdworskim.Dla melomanów atrakcją są koncerty chopinowskie organizowane w dworku w Sannikach, gdzie kompozytor przebywał w 1928 roku.Ogromne bogactwo przyrodnicze i kulturowe ziemi płockiej sprzyja uprawianiu turystyki aktywnej.

Na tych pięknych terenach położone jest nasze gospodarstwo turystyczne oczekujące na Państwa przyjazd.

Zapraszamy Państwa przez cały rok na weekend lub wakacje, na kilka dni czy tygodni. Oferujemy możliwość zamieszkania w jednym z przygotowanych specjalnie dla Państwa 1, 2, 3 i 6 osobowych pokojach z łazienkami, pozostawiając do Waszej dyspozycji pokój wypoczynkowy , 2 klimatyzowane jadalnie i kuchnię gospodarzy. Oferujemy dobrą, smaczną, staropolską kuchnie bazującą na produktach najwyższej jakości pochodzących z gospodarstwa własnego i okolicznych rolników. Otaczające gospodarstwo lasy, łąki i pola gwarantują niezapomniane wrażenia z wycieczek rowerowych, konnych czy spacerów, a obfitość leśnej ściółki dostarczy wspaniałych zbiorów nie tylko grzybiarzom. Znajdujące się na terenie posesji zarybione stawy pozwalają do woli korzystać z przyjemności wędkowania, kąpieli i spacerów łódką. Dla Państwa pociech przygotowaliśmy plac zabaw, a dla amatorów czynnego wypoczynku boisko sportowe i rowery turystyczne. Gospodarze organizują konferencje, imprezy okolicznościowe, pikniki, zjazdy integracyjne, szkolenia, obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży, oraz biwaki i „zielone szkoły”, Służą także przewodnictwem po oklicy.Na życzenie gości możliwość niedzielnego wyjazdu powozem konnym lub bryczką do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej Suserskiej lub Opactwa Paulinów w Oporowie.

Bardzo serdecznie zapraszamy na wypoczynek uczniów i nauczycieli . Stwierdzenie „Zielona Szkoła” nabiera tu szczególnego wyrazu.
Poprzez pobyt w naszym gospodarstwie agroturystycznym pragniemy wzbudzić wśród dzieci i młodzieży szacunek i miłość do przyrody, co możliwe jest jedynie dzięki bliskim z nią kontaktom, czego teraz tak bardzo brakuje naszym pociechom. Wspólna zabawa, ogniska, śpiew i spacery po naszych plenerach, zmusza dzieci do wspólnej rozmowy i przebywania z sobą, a zarazem uczy wrażliwości i szacunku dla drugiej osoby.

Na terenie gospodarstwa znajduje się boisko sportowe do siatkówki oraz piłki nożnej. Jest także miejsce na zorganizowanie ogniska.

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze boisko do siatkówki

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze boisko

Agroturystyka Holendry21 -zaplecze ognisko

Aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży w czystej zielonej okolicy poprawi ich zdrowie i samopoczucie

Oferta skierowana jest do uczniów i nauczycieli wszystkich rodzajów szkół.
Ilość miejsc noclegowych około 50 w 15 pokojach